Pozycjonując stronę internetową, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Najważniejszym i pierwszym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę jest Twój cel, a tym samym cel Twojej witryny. Co chcesz, aby Twoja witryna osiągnęła? Czy ma ona służyć sprzedaży produktów lub usług? Czy ma dostarczać informacji? Gdy znasz cel swojej witryny, możesz zacząć pozycjonować stronę internetową w taki sposób, który pomoże Ci osiągnąć swoje cele.

Dobrze pozycjonowana strona internetowa może przynosić Ci nowych klientów bez konieczności płacenia za reklamę, pomóc w sprzedaży większej liczby produktów lub usług oraz zwiększyć widoczność w Internecie. Wszystkie te czynniki mogą prowadzić do zwiększenia zysków firmy, wzrostu Twojego projektu. Ale, jak pozycjonować stronę internetową?

Nie sposób w jednym wpisie przedstawić przepis na pozycjonowanie (chociaż znamy “sekretną” i jednocześnie prostą strategię SEO, którą nie wymaga wiele nauki i która przynosi niemal gwarantowane rezultaty).

Istnieje wiele sposobów pozycjonowania witryny i czynników wpływających na jej pozycje w rankingu Google. Najlepiej łączyć wszystkie działania. Jest dużo do nauczenia się, żeby dobrze “robić SEO”.

Są jednak czynniki, które mają większy wpływ na pozycje niż pozostałe. Znamy sprawdzony sposób na to, jak pozycjonować stronę internetową niewielkimi nakładami i skutecznie doganiać, a nawet przeskoczyć konkurencję w rankingu.

Taką wiedzą dzielimy się z Tobą, gdy zapiszesz się na nasze szkolenia z marketingu internetowego.

Rąbka tajemnicy uchylamy również w naszym kursie (“Sekretna” i prosta strategia na TOP 1 w Google):

W tym artykule znajdziesz kilka przydatnych informacji, które dadzą Ci ogólny pogląd na to, jak pozycjonować stronę internetową.

Najważniejsze jest, aby zacząć i stale się uczyć.

Najlepsze efekty według nas daje praktyka. To właśnie lata naszej praktyki wzbogaciły nas o wiedzę, dzięki której skutecznie pozycjonujemy strony internetowe.

Uczestnikom naszych szkoleń zapewniamy możliwość praktykowania na naszych stronach już samego początku nauki. Pomijamy wiele teorii, aby jak najszybciej przejść do realnych działań, które dają realne efekty.

Na początku naszych rocznych szkoleń skupiamy się na tym, aby uczestnicy mogli praktykować już na swojej własnej stronie internetowej (uczymy jak zrobić stronę na WordPress).

Dzięki temu jeszcze w trakcie nauki, możesz osiągać realne efekty biznesowe, prywatne, zbliżać się do realizacji przyjętych celów.

Stawiamy na R, jak Rezultaty od samego początku.

Wróćmy do tematu pozycjonowania stron internetowych.

Jak pozycjonować stronę w Google?

Pozycjonowanie strony w Google daje obecnie kilka możliwości i obszarów działania.

Warto wykorzystywać możliwości, jakie daje sama firma Google. Dlatego jeżeli Twoja firma posiada adres fizyczny, koniecznie stwórz wizytówkę w Mapach Google.

Pierwszym krokiem jest utworzenie wpisu w usłudze Google Moja Firma. Jest to darmowa lista i darmowe narzędzie, które pozwala kontrolować sposób, w jaki Twoja firma pojawia się na Mapach Google i w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Drugim krokiem jest praca nad Twoją stroną internetową. Upewnij się, że Twoja strona internetowa jest zoptymalizowana pod kątem SEO. Oznacza to użycie odpowiednich słów kluczowych i fraz w witrynie, ale też aspekty techniczne, wydajność strony i czynniki poza Twoją stroną internetową.

Przygotuj się na długoterminową pracę. Efekty pozycjonowania witryny nie przychodzą od razu.

Jak pozycjonować stronę internetową krok po kroku

Oto kilka wskazówek, jak pozycjonować stronę internetową:

1. Określ swoją grupę docelową

Kto ma odwiedzać Twoją witrynę? Jakie są ich potrzeby i oczekiwania? Znajomość grupy docelowej pomoże Ci przygotować stronę w sposób, który do niej przemówi.

Musisz wiedzieć czego szukają w Google Twoi potencjalni klienci. Jakich fraz wyszukują w Google. Gdy to wiesz, możesz przygotować treści SEO, które spowodują, że na Twojej stronie zacznie pojawiać się coraz większa publiczność.

Patrz na sprawę statystycznie – potrzebujesz przynajmniej 1000 widzów Twojej strony w miesiącu, aby mówić o “statystycznej grupie odbiorców”. Gdy Twoją stronę odwiedza 1000 osób miesięcznie możesz już wnioskować na podstawie danych statystycznych. Na przykład – gdy prowadzisz bloga na temat pozycjonowania w Google – Twoi odbiorcy szukają odpowiedzi na pytanie “jak pozycjonować stronę internetową” – napisz na ten temat artykuł i opublikuj go w wyszukiwarce Google.

2. Stosuj badania słów kluczowych.

Jakich słów lub fraz używają Twoi docelowi odbiorcy, gdy szukają produktu lub usługi, które oferujesz? Wykorzystaj te słowa kluczowe w całej witrynie, aby ułatwić użytkownikom odnalezienie Cię.

Zastanów się, jakie zapytania w Google wpisałbyś na miejscu Twoich klientów. Pomyśl nad tym, jakie informacje przekonały by Cię do tego, aby sprawdzić ofertę strony, na którą trafiasz po kliknięciu w wynik wyszukiwania Google.

Spróbuj wcielić się w Twojego klienta i zacznij zadawać te same pytania. Następnie wpisz te pytania w Google i zobacz, co robi Twoja konkurencja.

3. Strategicznie używaj słów kluczowych.

Kiedy ktoś szuka czegoś w Internecie, używa słów kluczowych. Są to słowa lub frazy, które wpisuje w wyszukiwarkę.

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna została znaleziona przez potencjalnych odwiedzających, musisz użyć słów kluczowych, które prawdopodobnie będą przez nich wyszukiwane. Używaj tych słów kluczowych w całej witrynie, w tytule, w treści i w metatagach.

Gdy planujesz napisanie nowego tekstu na Twoim blogu, wybierz jedno z pytań, które Twoi odbiorcy wpisują w Google i odpowiedz na to pytanie. Jeżeli Twoja odpowiedź będzie dawała czytelnikom realną wartość, może nawet zaczną ją udostępniać – właśnie o To chodzi – aby to, co piszesz w internecie było realnie przydatne społeczności. Jak już społeczność internautów zacznie czytać i udostępniać Twoje treści, najpewniej będziesz realizować swoje cele.

4. Promuj swoją stronę internetową.

Upewnij się, że ludzie wiedzą o Twojej witrynie! Wykorzystaj do tego media społecznościowe, katalogi internetowe i inne strony internetowe. Im więcej osób wie o Twojej witrynie, tym większe prawdopodobieństwo, że ją odwiedzi.

W dzisiejszych czasach nie obejdziesz się bez promocji w mediach społecznościowych. Co prawda są marki i osoby, które nie muszą wykorzystywać popularnych portali społecznościowych w promocji (np. Elon Musk zrezygnował z obecności na Facebooku, komunikuje się tylko za pomocą Twittera), to jednak dopóki nie jesteś gigantem, warto wykorzystać potencjał społeczności.

Wykorzystaj kanały społecznościowe, aby udostępniać materiały i teksty, które pozycjonujesz. Im większym zainteresowaniem w społecznościówkach będą cieszyć się treści z Twojej strony, tym większą masz szanse na wzrosty w rankingu Google.

5. Dbaj o świeżość treści.

Jeśli chcesz, aby ludzie powracali na Twoją stronę, musisz dać im ku temu powód. Jednym ze sposobów na to jest regularne publikowanie nowych ciekawych treści i aktualizowanie już wcześniej opublikowanych treści. Może to oznaczać dodawanie nowych wpisów na blogu, nowych produktów lub usług albo nowych informacji do istniejących wpisów.

Traktuj treści, które publikujesz, jako tematy do rozmów. Publikujesz dzisiaj jakiś artykuł na blogu, ale za dwa miesiące dowiadujesz się więcej na dany temat. Napisz o tym. Dopisz dodatkowy akapit do dotychczas opublikowanego artykułu. Wstaw dodatkową infografikę i napisz słowo komentarza.

Może przy okazji znajdziesz jakieś literówki, które możesz poprawić. Nie osiadaj na laurach. Rozwijaj swoje treści i rozwijaj siebie. Cały czas.

6. Monitoruj wydajność witryny.

Cały czas monitoruj wydajność Twojej strony internetowej. Skorzystaj z Google Analytics lub innego narzędzia do analizy stron internetowych, aby śledzić, w jaki sposób ludzie trafiają na Twoją stronę, co robią po wejściu na nią i jak długo na niej pozostają. Te informacje pomogą Ci dostosować witrynę i działania marketingowe do Twoich potrzeb.

Jest wiele technicznych aspektów, które wpływają na jakość Twojej strony i jej pozycje w rankingach Google. Aby poprawić niektóre techniczne kwestie najpewniej będziesz potrzebować pomocy informatyków, programistów.

Pamiętaj jednak, że Twoja strona nie musi być doskonała pod względem technicznym, aby osiągać dobre wyniki pozycjonowania.

Skup się przede wszystkim na informacjach i wiedzy, którą możesz przekazać internautom.

Jeżeli dostarczysz realną wartość, na pewno z czasem osiągniesz realne Rezultaty.

A jeżeli chcesz przyspieszyć swoją drogę do sukcesu i wysokich pozycji w wyszukiwarce Google, zapisz się do naszej akademii e-marketingu.

Jak pozycjonować stronę za darmo samemu?

Pozycjonowanie strony internetowej w celu pozyskania darmowego ruchu może być łatwe, jeśli tylko jesteś gotów wykonać odrobinę pracy. Pierwszym krokiem jest określenie słów kluczowych, na które chcesz uzyskać pozycję. Po ich ustaleniu można przystąpić do tworzenia treści i optymalizacji witryny pod kątem tych słów kluczowych.

Optymalizacja witryny obejmuje mnóstwo różnych czynności – niektóre to dodawanie słów kluczowych do tytułu, śródtytułów, akapitów tekstu, meta tagów witryny. Należy również upewnić się, że treść witryny jest dostosowana do słów kluczowych, na które jest ona ukierunkowana. Ponadto warto korzystać z mediów społecznościowych, aby promować swoją witrynę i uzyskać więcej odwiedzających oraz reakcji społecznościowych.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać podczas pozycjonowania strony internetowej, jest cierpliwość. Poprawa pozycji w rankingach wymaga czasu i sumiennej pracy, jeśli jednak zastosujesz się do tych wskazówek, Twoja witryna w końcu zajmie wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Nie ustawaj w wysiłkach i nie poddawaj się!

Jak pozycjonować stronę internetową – podsumowanie

Przestrzeganie tych wskazówek pomoże Ci pozycjonować witrynę w sposób, który zwiększy prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu. Pamiętaj jednak, że nie ma jednego idealnego sposobu, aby to zrobić. Eksperymentuj, ucz się i znajdź sposób, który najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie. My znamy nasz sprawdzony sposób na pozycjonowanie strony internetowej i dzielimy się tą wiedzą w naszych szkoleniach i kursach SEO.

Jak pozycjonować stronę internetową