Jak zostać aniołem biznesu? – w tym artykule znajdziesz link do cennego webinaru z obszerną odpowiedzią.

A jak zostać aniołem biznesu i robić … dobre Rezultaty? Jak zapewnić swoim inwestycjom najlepsze na rynku możliwości w preferencyjnych cenach?

Aby to osiągnąć, warto mieć do dyspozycji “hackerów” i growth hackerów, czyli zaawansowany wywiad i agentów do zadań specjalnych w internecie.

Przedstawiam kilka słów na poparcie tej tezy.

(wszystkie linki do źródeł dodatkowych otwierają się w nowej karcie przeglądarki)

Jak zostać aniołem biznesu z własnym działem “hackerów”?

Piszę “hackerów” w cudzysłowiu, ponieważ w agencji Remarco tak nazywamy dział programistów. Zacząłem tak nazywać drużynę Bartka od momentu, gdy zobaczyłem, jak Martin na swoim biurku z dwoma dużymi monitorami i Mac’iem jednocześnie programuje i lutuje (tak!!! lutuje lutownicą) układ scalony z portem na kartę SIM. Lutuje układ scalony podpięty do Maca, na którym programuję “maszynę marketingową do SMS marketingu” dla jednego z projektów.

Nie zrozum mnie źle. Nie włamujemy się do banków. “Włamujemy się” do ludzkiej uwagi poprzez technologie.

Możliwości w świecie cyfrowym mamy bardzo dużo i za rozsądne pieniądze, bo nie w Warszawie czy Krakowie, tylko w małym, przygranicznym mieście z piękną historią, którą obecnie piszemy kodem.

Do czego aniołowi biznesu przydadzą się “hackerzy”?

 • oszacują koszty technologii wszelkich
 • przeprowadzą wywiad technologiczny konkurencji i benchmarków
 • zaprogramują lepsze technologie
 • a nawet przylutują procesor do układu scalonego i potem zaprogramują lepsze technologie

Do czego aniołowi biznesu przyda się growth hacker?

Gdy chcesz zostać aniołem biznesu i inwestować w sturtupy, growth hacker przyda Ci się do zhackowania wzrostu, jak sama nazwa wskazuje. Do osiągania spektakularnych efektów biznesu niskim nakładem finansowym.

Jeżeli jeszcze nie znasz określenia growth hacker – na wikipedii jest trochę podstawowych informacji: https://pl.wikipedia.org/wiki/Growth_hacking

Ponadto na geekwork jest świetny artykuł na ten temat: https://geekwork.pl/growth-hacking-co-to-takiego/

Growth hacking – co to jest?

Long story short: growth hacking to precyzyjne dotarcie do grupy docelowej możliwie najniższym kosztem. To metoda działań marketingowych, w której skupiamy się nie na największym zasięgu, a na najlepszych Rezultatach na każdym etapie lejka sprzedażowego. To wszystko dla najlepszych wskaźników ROI w marketingu internetowym.

Od 15 lat zajmuję się reklamą i marketingiem – z Tatą, z moim przyjacielem Grzegorzem, drużyną hackerów, grafików, filmowców i e-marketerów rozwijamy rodzinną agencję reklamową, którą mój Tata założył w 1994 roku.

Jesteśmy, jak agenci do zadań specjalnych w internecie

Wyposażeni w wywiad, sprawdzone strategie i taktyki. Szkoleni w boju z wykorzystaniem zaawansowanych technologii i ściśle tajnej wiedzy. Przygotowani do realizacji celów i osiągania dobrych Rezultatów niskim kosztem w pojedynkę w starciu z największymi.

W agencji Remarco działamy głównie z sektorem mikro oraz MŚP, czyli mniejszymi klientami i na niewielkich budżetach marketingowych. Ponadto robimy rzeczy! Dużo własnych rzeczy i dużo własnych projektów.

Na przykład robimy “na emeryturę” takie swoje własne rzeczy:

 • biuro nieruchomości w Hiszpanii – obecnie w internecie jedna z TOP5 marek w branży
 • galeria i aukcje sztuki online – obecnie wchodzimy w Google pomiędzy największe domy aukcyjne z milionowymi obrotami, jak np. DESA Unicum, Polswiss Art, Sopocki Dom Aukcyjny itd.

To projekty własne, które niemal zerowym nakładem finansowym osiągają dobre Rezultaty i konkurują z bardzo dużymi firmami.

Nigdy nie mieliśmy do dyspozycji sensownego kapitału finansowego na rozwój biznesu. Dlatego wszystko, co stworzyliśmy i tworzymy jest niemal bez kapitałową inwestycją – zwłaszcza w zakresie e-marketingu.

Projekty i biznesy, które tworzymy i obsługujemy w Remarco dla klientów, osiągają na Facebooku i w Google pozycje TOP1-TOP10. W całych branżach marki “ze stajni” agencji Remarco osiągają w internecie pozycje na podium w TOP1, TOP5, często między bardzo dużymi graczami z dużymi budżetami reklamowymi – na przykład z Onetem.

Szkoleni do precyzyjnych działań i dobrych Rezultatów

Popełniliśmy dużo błędów, ale jeszcze więcej się uczymy. Ćwiczymy precyzję i od lat testujemy, testujemy, testujemy.

Dostarczamy dobre rezultaty przy niewielkich kosztach, a tego potrzebują wszystkie startupy i inwestycje.

Niemal w każym startupie pojawiają się koszty takich działań, jak:

 • analizy,
 • strategia,
 • budowa i rozwój serwisu internetowego,
 • stworzenie aplikacji mobiilnej,
 • dedykowane technologie,
 • kampanie reklamowe w Google,
 • pozycjonowanie w Google,
 • obsługa kampanii reklamowych na Facebook,
 • content marketing,
 • pozyskiwanie leadów,
 • itd. – to wszystko ważne elementy biznesplanu, który oceniają anioły biznesu.

Ile kosztuje to wszystko? Dużo, zwłaszcza w dużych miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań, Katowice.

Z oddziałem do zadań specjalnych Remarco, te koszty mogą być niższe, a budżety marketingowe wykorzystane efektywniej dla lepszych Rezultatów.

Jeżeli zastanawiasz się, jak zostać aniołem biznesu, koniecznie zobacz bardzo cenny webinar Łukasza Nowaka – Wiceprezesa SII Business Angels, Dyrektora Działu Analiz Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, analityka technicznego i inwestora giełdowego – https://www.sii.org.pl/10293/edukacja/webinary-edukacyjne/jak-inwestowac-w-startupy-zostan-aniolem-biznesu.html – poznasz szczegóły funkcjonowania stowarzyszenia inwestorów.

Tymczasem odpowiadając na pytanie postawione w tytule artykułu:

Aby zostać aniołem biznesu z własnym oddziałem do zadań specjalnych w internecie,
kliknij w “R, jak Rozmawiajmy“.

Do usłyszenia, dobrego dnia!

Piratzky. Arrr.
Mateusz Waliczek

zdjęcie na podstawie: https://www.flickr.com/photos/ateam/4231745642